KRAKÓW UL. CYSTERSÓW 9
Wydarzenia
Kontakt w sprawie wynajmu

Zapraszamy do kontaktu w sprawie warunków wynajmu. W tym celu prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego lub drogą telefoniczną prosimy o kontakt pod nr. tel.: 695 320 087.

Przygotowania do wielkiej wystawy malarstwa Jacka Sroki

Wydarzenia » Przygotowania do wielkiej wystawy malarstwa Jacka Sroki

2015-02-19 17:16

 

Od stycznia trwają przygotowania do wielkiej wystawy malarstwa Jacka Sroki zatytułowanej "Jacek Sroka - obrazy w brzuchu Lewiatana". Jako zwiastun wydarzenia, którego otwarcie zaplanowano na 17 kwietnia, zawisły pierwsze 3 duże obrazy artysty - Mały mąż ( 1989r. ), Ptaki ( 2003 r.) oraz Dziewięciu mistyków (1999 r.). Prace zostały zawieszone w przestrzeni Archetury i tworzą spektakularna kompozycję, która przyciąga uwagę i jednocześnie podkreśla walory wizualne wnętrz biurowca Archetura. 

Jacek Sroka urodził się w 1957 roku w Krakowie. 
Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1981 roku uzyskał dyplom w Pracowni Miedziorytu prof. Mieczysława Wejmana; Malarstwo w pracowni prof. Jana Świderskiego. W latach 1981-89 pracował jako asystent w macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek. Laureat nagród i wyróżnień m.in. na Biennale Grafiki w Mulhouse (1984), Międzynarodowej Wystawie Miniatury w Toronto (1986), Graphica Atlantica w Reykjaviku (1987), na Biennale Grafiki w Vaasa (1987), Grand Prix na Biennale Grafiki w Seulu (1988), Nagrody im. I.Trybowskiego na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie (1994 ). Nominowany do Paszportu "Polityki" w 1996 roku. W 2001 roku zostaje laureatem Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza przyznawanej przez Zarząd Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków za najciekawszą wystawę indywidualną prezentowaną w Krakowie ( malarstwo w Galerii ZPAP Sukiennice i grafika w Jan Fejkiel Gallery ). W 2008 roku odbyła się retrospektywna wystawa obrazów i grafik artysty w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prace Jacka Sroki były prezentowane na ponad 100 wystawach w kraju i na świecie.
 

Ostatnio artysta nie stroni od nowoczesnych form przekazu i angażuje się w eksperymentalne prezentacje, w których jego twórczość odgrywa dużą rolę. W październiku i listopadzie 2014 prace artysty w formie animowanych wizuali można było oglądać w trakcie gali Grechuta Festival i koncertu jubileuszowego zespołu Motion Trio. Tym razem planowana wystawa jest także wyjątkowa z założenia, bo prace zostaną wyeksponowane w przestrzeni Archetury. Nowoczesna forma budynku i jego wnętrz zostanie skonfrontowana z wielkoformatowymi płótnami artysty. Co z tego wyniknie? Przekonacie się Państwo już za kilka tygodni.
 

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 17 kwietnia 2015 i już wiadomo, że  otwarcie to uświetni występ muzyków z zespołu Motion Trio.

Tytuł wystawy: Jacek Sroka - obrazy w brzuchu Lewiatana
Organizatorzy: Archeton sp. z o.o. i grafiQa
Miejsce wystawy: Biurowiec Archetura,  Kraków ul. Cystersów 9
Przewidywany czas trwania ekspozycji: kwiecień- lipiec 2015 
strona artysty: sroka.pl  


Aktualne informacje na temat przygotowań i samej wystawy można śledzić na Facebooku

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com
 

Komentarze